• Girlandy kryształowe,rozświetlą każdą salę weselną
  • Cudne dekoracje za Parą Młodą.

niedziela, 8 grudnia 2013

Jaki prezent wybrać ?

Święta Bożego Narodzenia to niezapomniany czas... każdy z nas pragnie spędzić go wśród  najbliższych, kochających osób. Jest to czas radosny, pełny uśmiechu oraz… prezentów. No właśnie, prezentów. Jeżeli i Państwo mają kłopot z wyborem prezentu, który spełniłby wszelkie oczekiwania obdarowywanej osoby, zapraszam do lektury tego posta. Z całą pewnością okaże się on Państwu pomocny wyborze odpowiedniego prezentu.

Wybór odpowiedniego podarunku zależny  jest od wielu czynników, m.in. od gustu, preferencji i  wieku obdarowywanej osoby.

Prezenty dla maluchów i trochę starszych

Zacznijmy, więc od najmłodszych. Kiedy stajemy przed wyborem prezentu dla dziecka ważny jest oczywiście  jego wiek. Ma to ogromne  znaczenie w przypadku naprawdę małych dzieci, (wiek 0-3 lat) gdyż źle dobrany podarunek  może na  przyszłość nie tylko nie sprawić radości, lecz zaszkodzić lub wyrządzić krzywdę.

Szukając zabawki, należy więc przede wszystkim zwrócić uwagę na przedział wiekowy dziecka dla jakiego dany produkt został przeznaczony. Inaczej  wygląda wybór prezentu dla starszych dzieci. W tym momencie można kierować się obowiązującą modą ale nie jest to konieczne. Dlaczego? Po pierwsze  modne,  reklamowane zabawki mogą sporo  obciążyć stan naszego budżetu a po drugie  moda szybko przemija na daną zabawkę. Niestety prawdą jest,że  radość z prezentu trwa, co najwyżej do momentu wprowadzenia na rynek nowego modelu lalki czy auta wyścigowego i otrzymania go przez dziecko.

Jeśli  dziecko naprawdę marzy o jakimś  prezencie, raczej ciężko będzie nam je przekonać do innego, wybranego przez nas podarunku. W takim wypadku nie mamy wyjścia,  Święta to przecież czas magii i spełniających się życzeń. Inną opcją jest  obdarowanie dziecka prezentem klasycznym, ponadczasowym.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również – a może nawet przede wszystkim – na wartości edukacyjne prezentu , jakie dziecko może z niego czerpać.

Prezent dla ukochanej osoby

Inaczej przedstawia się  sytuacja wyboru prezentu dla ukochanej osoby: męża, żony, chłopaka czy też dziewczyny. Ważna jest tutaj płeć partnera, ale również wiek oraz staż i trwałość naszego związku.

Zacznijmy od prezentu dla Pań.

Ważne  jest, aby wybrany podarunek nie zawiódł oczekiwań obdarowywanej kobiety. Jednym z uniwersalnych prezentów dla dziewczyny, narzeczonej czy żony, są oczywiście perfumy lub komplet biżuterii. Rzadko kiedy takie prezenty spotykają się z odrzuceniem, lecz uwagą.  Ładny zapach perfum czy piękne biżuterie, wymagają od mężczyzny bardzo dobrej j znajomości gustu  kobiety.

W przypadku prezentu dla mężczyzny sprawa doboru  może wydać się nieco bardziej skomplikowana, jednak bez obaw. Również i w tym przypadku mamy do czynienia z prezentami uniwersalnymi. Do takowych, podobnie jak w przypadku Pań, zaliczyć możemy ulubione perfumy czy biżuterię w postaci spinek do mankietów, bądź klasyczne krawaty. Te przykłady odpowiednie będą bowiem zarówno dla ukochanego chłopaka, jak i dla męża czy ojca. Warto jeszcze zwrócić uwagę na zainteresowania mężczyzny, być może książka czy jakiś gadżet również przypadnie do gustu.

Prezenty dla osób starszych

W przypadku wyboru prezentu dla osoby starszej największe znaczenie mają zainteresowania obdarowywanego. Możemy również pomyśleć o wszelkich  rodzaju suplementach diety, czyli preparatach mających  na celu dodatkowo wzmocnić organizm. Ale to oczywiście nie wszystko, gdyż  taki prezent z apteki stanowić powinien jedynie dodatek do prezentu głównego. Klasycznym prezentem dla osoby starszej, niezależnym od płci obdarowywanego, są oczywiście książki, ciepłe kapcie czy kosmetyki.

A jesli już wszystko mają  możemy pomysleć o pięknie oprawionym zdjęciu wnucząt , czy nawet o  obrazie namalowany na zlecenie  przedstawiający babcię i dziadka wraz z wnukiem -  takie pomysły mogą być strzałem w  dziesiątkę.

Wybór prezentu jest niezwykłym sprawdzianem naszej wiedzy na temat obdarowywanej osoby. To, czy prezent spotka się z uśmiechem na twarzy czy też nie do końca spełni oczekiwania, jest poniekąd wyznacznikiem tego, jak dobrze znamy naszych bliskich, ich pragnienia i potrzeby.
Ważne jest więc, by kierować się nie tylko obowiązującymi trendami czy modą, lecz  poczuciem tego, jaki prezent  najbardziej obdarowywana osoba życzyłaby sobie w te Święta otrzymać.


Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na prezent pod choinkę i nie masz pojęcia jaki prezent kupić polecamy stronę  SZALONE RABATY , która z pewnością sprawdzi się jako wyszukiwarka prezentów na Boże Narodzenie.

Jesteśmy pewni, że znajdziecie tu wiele pomysłów na prezent i co najważniejsze uda się jeszcze troszkę zaoszczędzić :)

Brak komentarzy:

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Powerade Coupons