• Girlandy kryształowe,rozświetlą każdą salę weselną
  • Cudne dekoracje za Parą Młodą.

piątek, 13 grudnia 2013

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

W ten wyjątkowy, jeden jedyny dzień - narzeczony wręcza Swojej Wybrance pierścionek zaręczynowy.Dzieje się to jeszcze przed ślubem, ponieważ przyszyły pan młody wierzy, że blask i piękno tego pierścionka podkreślą ogrom uczucia i wielkość chwili, od której zacznie się wspólna droga w przyszłość.Narzeczony wybierając odpowiedni pierścionek zaręczynowy chce, aby przypominał on piękny okres, kiedy wzajemne poznawanie stanowiło sedno "pierwszej" MIŁOŚCI.Narzeczony najczęściej wybiera pierścionek z brylantem, dzięki swojej trwałości służyć będzie on bowiem przez długie lata wspólnego życia.1) W Polsce przyjęło się nosić pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki. Na ten sam palec zakładano później obrączkę.

Jednakże ze względów praktycznych wiele Pań po ceremonii ślubnej przenosiło pierścionek zaręczynowy na lewą dłoń, co nieraz wiązało się z koniecznością zmiany rozmiaru. Przenoszenie takie spowodowane było tym, że biżuteria noszona razem z założoną na prawą dłoń obrączką, znacznie szybciej się ścierała i niszczyła.

W związku z tym ostatnio coraz częściej pierścionek zaręczynowy wybiera się i dostosowuje do serdecznego palca lewej dłoni, aby przed ślubem uniknąć potrzeby ponownego dopasowywania rozmiaru.

Ma to zresztą nie tylko praktyczne, lecz również symboliczne znaczenie – lewa dłoń jest wszakże bliżej

serca :).
2) Jeżeli nie znasz rozmiaru palca Swojej wybranki, a nie chcesz aby wiedziała ona, że kupujesz jej właśnie pierścionek z diamentem, warto wymyślić jakąś okazję (np. egzamin, ważne spotkanie, czy podpisanie korzystnej umowy) i poprosić o podarowanie noszonego przez Nią pierścionka, twierdząc, że z pewnością przyniesie Ci szczęście.

Jeżeli będzie się wzbraniała mówiąc, że jest do niego bardzo przywiązana, poproś o wypożyczenie go chociaż na kilka godzin - u jubilera z posiadanego pierścionka można skopiować potrzebny rozmiar. Jeżeli jednak nie zdajesz żadnego egzaminu - musisz wymyślić inny sposób!3) Pobrałeś już odpowiednie rozmiary, teraz czeka Cię trudne zadanie wybrania odpowiedniego wzoru. Modeli pierścionków jest ogromna ilość, lecz fason prosty z jednym kamieniem, np. klasyczny pierścionek z brylantem, lub posiadające szereg drobnych "oczek" pierścionki zaręczynowe z diamentami, są wzorami nieprzemijającymi, zawsze znajdują one swoich zwolenników.4) Trzeba jeszcze dobrać najbardziej odpowiedni kamień. Najczęściej wybiera się pierścionki zaręczynowe z diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi.

Według wierzeń kamienie szlachetne mają różne właściwości i moce które pomagają uporządkować i częściowo zaplanować naszą przyszłość.Diament - uznawany jest za święty kamień, patronuje mu słońce, a więc najpotężniejsza i niezniszczalna siła w naszym układzie. Diament stać będzie na straży wierności i nierozerwalności związku, gdyż będąc samemu kamieniem czystym, nie toleruje obłudy. Jest najtwardszym istniejącym na Ziemi minerałem, stądpierścionki zaręczynowe z brylantami świadczyć będą o trwałości związku. Więcej o diamencie.

Szafir – to, szczególnie w świetle tradycji Wschodu, symbol zaklętej mądrości i skarbnica wszelakiej wiedzy. Szafir był ulubionym kamieniem magicznym wszelkich czarnoksiężników i wróżbitów. Będzie on doskonałym kamieniem dla wszystkich tych, którzy chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim. Będzie chronić przed nędzą, ślepotą, a nawet ukąszeniem węża. Więcej o szafirze.

Rubin – ten najbardziej znany i popularny ma kolor czerwony, nosi więc barwę gorących uczuć, życia i młodości. Z kolei najintensywniej poszukiwane są kryształy o barwie czerwonej z delikatnym niebieskim odcieniem (tzw. „czerwień krwi gołębiej”). Rubin stanowi symbol witalnej siły, a zarazem namiętnej miłości i rozkoszy. Jest on polecany młodym małżonkom, jako chroniący od zdrady i poniżenia. Więcej o rubinie.

Szmaragd - jego zielona barwa wpływa kojąco na patrzących, wzmacnia ich nerwy, łagodzi rozdrażnienia. Zieleń szmaragdu - co zostało udokumentowane naukowo - działa również leczniczo na narządy wzroku. Kamień ten jest stosowany w jubilerstwie od czasów starożytnych. Szczególnie ceniony był w starożytnym Egipcie, Persji, Arabii, u Majów, Azteków, Inków, jako kamień "miły Bogu i ludziom". Więcej o szmaragdzie.5) Kupując pierścionek z diamentem sprawdź czy zostanie dołączony do niego certyfikat z opisem wyrobu oraz samego kamienia (jego rozmiaru, cech itp.). Ważne jest również, by sam kamień posiadał oznaczenia probiercze. Zagwarantuj sobie u sprzedawcy możliwość ewentualnej zmiany rozmiaru. Dobrze jest, gdy sprzedawca zaznaczy na paragonie o ile rozmiarów można zakupiony u niego pierścionek bezpłatnie powiększyć lub zmniejszyć, a także od jakiego zakresu ta usługa jest już płatna.


6) Być może pierścionki zaręczynowe z diamentami nadal stanowią dla Ciebie przysłowiową "czarną magię", a wybór właściwego modelu to dla Ciebie zbyt duży problem, rodzący spore ryzyko nietrafienia w gust narzeczonej. Istnieje wyjście z takiej sytuacji. Po prostu zaproś Ją na wspólne zakupy – dzięki temu unikniesz Jej ewentualnego rozczarowania.

Żródło : wec.com.plTwitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Powerade Coupons