• Girlandy kryształowe,rozświetlą każdą salę weselną
  • Cudne dekoracje za Parą Młodą.

piątek, 8 listopada 2013

Portal randkowy szansą na trwały i szczęśliwy związek oto jest pytanie ?! :)

Portale randkowe, wymiana emaili, komunikatory i wirtualne światy dają nowe możliwości. Dzięki nim internet staje się coraz bardziej popularnym sposobem na znalezienie partnera. Najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Chicago1 dowodzą, że ponad jedna trzecia małżeństw zawartych w latach 2005 – 2012 poznała się się przez portal randkowy, a takie pary mają dłuższe i szczęśliwsze związki.

Portale randkowe – zasady działania

Internetowy portal randkowy to nowoczesny i ostatnio niezwykle modny odpowiednik anonsów towarzyskich zamieszczanych w gazetach. Aby znaleźć partnera przez Internet należy założyć profil, w którym oprócz krótkiego opisu siebie i swoich zainteresowań, sprecyzowane będą oczekiwania i wymagania wobec potencjalnego partnera. Portale randkowe to miejsca spotkań osób samotnych, które poszukują pokrewnych dusz, ludzi mających podobne zainteresowania.

Portale randkowe a ogłoszenia matrymonialne

Różnica między ogłoszeniami towarzyskimi umieszczanymi w sieci i tradycyjnymi anonsami w prasie polega na dwóch innowacjach, które jako pierwszy wprowadził amerykański portal randkowy match.com. Pierwszą zmianą jest to, że użytkownik może bezpośrednio nawiązać kontakt z osobą, która odpowie na jego ogłoszenie towarzyskie. Portale randkowe polecają zamieszczenie własnej oferty kontaktowej i zdjęcia profilowego, ponieważ zwiększa to szanse na znalezienie partnera. Kolejna innowacja ułatwia wybór właściwego partnera. Użytkownik serwisu randkowego sam wybiera kryteria, według których poszukiwana będzie jego druga połowa. Kryteria te można dowolnie zmieniać. Wystarczy podać w wyszukiwarce takie cechy potencjalnego partnera jak wiek, miejsce zamieszkania, poziom wykształcenia itp., by zawęzić pole poszukiwań.

Portal randkowy – zalety

„Osoby, które spotkały małżonka w Internecie różnią się pod względem osobowości i motywacji do tworzenia długoterminowego związku małżeńskiego."- powiedział profesor John Cacioppo, Dyrektor Wydziału Psychologii poznawczej i Neurologii na Uniwersytecie w Chicago.

Jak pokazują badania, pary, które połączył portal randkowy, mają wyższy poziom satysfakcji ze swoich małżeństw i niższy współczynnik rozwodów, niż osoby, które poznały się na spotkaniu „twarzą w twarz”.Zaskakujące, że chociaż oszustwo występuje często w Internecie, badania wykazują, że ludzie są stosunkowo uczciwi flirtując poprzez portale randkowe. Kłamstwa wydają się być niewielkie i dotyczą zazwyczaj wagi i wysokości.Portale randkowe oszczędzają czas i energię. To my decydujemy z kim, jak i kiedy chcemy rozmawiać. Flirtować możemy w domu, biurze czy podczas podróży służbowej, wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu i kiedykolwiek znajdziemy chwilę czasu w zapracowanym dniu. Portale randkowe są także doskonałym rozwiązaniem dla tych, których paraliżuje nieśmiałość lub strach przed odrzuceniem. Możemy ograniczyć ilość osobistych interakcji i zachować anonimowość aż do momentu, kiedy będziemy całkowicie pewni, że chcemy się do kogoś zbliżyć.


Ogromnym plusem szukania miłości w internecie jest to, że daje możliwość bardzo dobrego poznania tej drugiej osoby (na tyle, na ile ona na to pozwoli), przed spotkaniem na żywo, zatem jeszcze zanim w grę zacznie wchodzić czynnik fizyczny, który czasem potrafi przyhamować cały proces właściwego odkrywania się nawzajem. Dzięki temu para może poznać się bliżej i szybciej zorientować się, czy ta znajomość ma szansę przerodzić się w poważny związek.


źródło : eDarling.pl


Brak komentarzy:

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Powerade Coupons