• Girlandy kryształowe,rozświetlą każdą salę weselną
  • Cudne dekoracje za Parą Młodą.

poniedziałek, 4 listopada 2013

Podróż poślubna - miesiąc miodowy

Potoczną  nazwą odpoczynku  we dwoje po całej organizacji ślubu i wesela określamy  jako miesiąc miodowy.
Niestety smutną prawdą jest to , iż rzadko która z par  wyjeżdża na cały miesiąc. Zazwyczaj jest to 1-2 tygodniowy odpoczynek

Pytanie jak zorganizować sobie podróż poślubną, by wspominać ją przez dłuższy czas?
Przede wszystkim musicie wiedzieć jaką formę odpoczynku jesteśmy zainteresowani.

Jeśli lubicie  beztroskie leniuchowanie to polecam wszelkiego rodzaju kurorty w kraju lub za granicą, gdzie będziecie mogli skorzystać z plaż, basenów, salonów urody, spa i wielu innych atrakcji związanych z odpoczynkiem.
Jesli natomiast lubicie aktywny odpoczynek,  warto pomyśleć nad wyjazdem w miejsce, które takie atrakcje zapewnia. Nie ma znaczenia czy jest to miejsce w Polsce, czy za granicą ważne abyście mieli dostęp to tego rodzaju  atrakcji tj. wspinaczka, piesze wycieczki, loty paralotnią itd.

Bardzo istotną kwestią jest podjęcie decyzji  czy wyjeżdżacie na tzw. własną rękę, gdzie sami rezerwujecie hotel i ustalacie jak  spędzacie czas, czy kupujecie interesującą Was jedną z ofert biura podróży z konkretnym planem na poszczególne dni.
Nie ważne jaką decyzję podejmiecie, a Wasz cel to wyjazd do kraju po za Unią Europejską warto sprawdzić  się czy Wasze paszporty nadal są aktualne czy postarać się o wizy itp. W innych wypadkach aktualny dowód osobisty jest wystarczający.

Należy również pamiętać  podczas wyjazdu do innych krajów, a w szczególności  do tych, które charakteryzują się wieloma chorobami tzw. egzotycznymi jest zaszczepienie się odpowiednią szczepionką. Wykaz szczepionek podporządkowanym danym krajom jako zabezpieczenie się przed niechcianymi chorobami jest dostępny w stacjach sanitarno epidemiologicznych.

Pary Młode powinny  również być świadome, iż wymarzony  miesiąc miodowy wcale nie musi być organizowany tuż po ślubie i weselu.
Czasami warto zaplanować  go dopiero w odpowiednim dla nas czasie np. po wystaraniu się o urlop, w razie odpoczynku na terenie Polski czekają Pary Młode za latem, kiedy na przykład wesele miało miejsce jesienią, a za zimą w momencie gdy wesele odbywało się wiosną itd.

Wszystko zależy jakie są Wasze  upodobania  i chęci spędzenia ze sobą tych wspaniałych dni.
I najważniejsze , aby ten czas był niezapomnianym okresem dla Was obojga.

Dlatego nalezy korzystać  z uroków danego miejsca, bawić się, ale i nie zapominać o uczuciu, które Was połączyło, flirtujcie ze sobą, przytulajcie się i niech ten czas  trwa jak najdłużej.
Brak komentarzy:

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Powerade Coupons