• Girlandy kryształowe,rozświetlą każdą salę weselną
  • Cudne dekoracje za Parą Młodą.

poniedziałek, 4 listopada 2013

Kredyty, pożyczki na ślub i wesele

Planowanie ślubu i wesela wiąże się z mniejszymi lub większymi wydatkami, które w zależności od tego jak duże wesele planujemy. Jesteśmy świadomi tego, iż są to opłaty, których na pewno nie unikniemy, natomiast reszta kosztów dotyczy często zrealizowania naszych marzeń o weselu, jakie towarzyszyło nam od dłuższego czasu.

Bywa, iż dużą pomocą dla Pary Młodej są ich rodzice, którzy wspomogą w pokryciu  wydatków, jednak należy wspomnieć o tych parach, które pragną zawrzeć związek małżeński i wyprawić wesele nie mając z różnych powodów wsparcia finansowego ze strony bliskich.

W takich sytuacjach pierwszą myślą, jaka nam będzie towarzyszć  jest zaciągnięcie kredytu, pożyczki. 
Jest jednak pytanie czy dany kredyt ma zaciągnąć Pan Młody, czy może Panna Młoda? Podjęcie takiej  decyzji  jest dość trudne, gdyż zazwyczaj tego typu kredyt spłacamy kilka lat, natomiast bez względu na obecne  uczucie nie mamy gwarancji jak potoczy się  małżeństwo w następnych latach.

Modnym produktem bankowym stają się kredyty na ślub. Rzeczą wiadomoą jest, iż  ślub to spory wydatek i nie zawsze stać młodych ludzi na sfinansowanie go w całości. W tej sytuacji  mogą zwrócić się z prośbą o kredyt do banku.  Mają oni do zaproponowania produkty kredytowe na atrakcyjnych warunkach.
W większości są to kredyty dla osób pracujących, które nie mają problemu ze zdolnością kredytową.

Pary Młode najczęściej zaciągają kredyt/pożyczkę na : zakup sukni ślubnej zakup dodatków ślubnych wynajęcie profesjonalnej firmy zajmującej się organizacją ślubów i wesel wynajęcie orkiestry profesjonalna sesja zdjęciowa wynajęcie sali weselnej podróż poślubną.

Możliwość pierwsza: karta kredytowa na drobne wydatki Popularność karty kredytowej sprawiła, że coraz więcej osób traktuje ją jak szybki i ogólnodostępny kredyt. Kartą kredytową najczęściej opłacane są zakupy na ślub i wesele. Najczęściej później karty spłacane są przez pary młode z pieniędzy zebranych podczas wesela. Należy jednak pamiętać by spłacić kartę w okresie bezodsetkowym. Taki kredyt a może raczej pożyczka” chwilówka”wówczas nic nie kosztuje. Ponadto trzeba nadmienić, że wybranie gotówki z karty jest bardzo kosztowne, dlatego też nie należy wypłacać środków finansowych z bankomatu.

Możliwość druga: kredyt gotówkowy na większe wydatki Jeśli zabrakło nam pieniędzy na większe wydatki albo nie chcemy spłacać od razu po ślubie zobowiązania wówczas możemy starać się o kredyt gotówkowy. Niestety uzyskanie takiego kredytu trwa znacznie dłużej niż wydanie karty kredytowej czy uzyskanie debetu w koncie. Najkrócej czeka się na gotówkę w banku, gdzie już posiadamy konto. Wówczas cała procedura trwa znacznie krócej. Coraz więcej banków oferuje również kredyty gotówkowe dostępne z poziomu konta. O taki kredyt wówczas wnioskujemy online. Do oddziału banku wybieramy się jedynie w celu podpisania umowy. Kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć na dużo większą kwotę niż debet w koncie albo limit karty kredytowej. Spłatę takiego kredytu można rozłożyć nawet na 8-9 lat.Wysokość rat można dopasować do wysokości swoich przyszłych dochodów.

Możliwość trzecia: debet w koncie na nagłe wydatki Przede wszystkim możliwość finansowania przez bank kosztów ślubu należy zacząć sprawdzać od możliwości zaciągnięcia debetu w koncie. Banki bardzo często takie debety przyznają swoim klientom automatycznie. Można również się o taki debet osobiście zapytać. Procedura związana z jego przyznaniem jest dużo szybsza niż przy wydaniu karty kredytowej. Debet w koncie jest spłacany z bieżących wpływów na konto. Odsetki od debetu są z kolei naliczane od realnie wykorzystanej kwoty. Jeśli po ślubie para młoda spłaci debet wraz z odsetkami wówczas nie będzie w przyszłych okresach płacić odsetek. Jednak zawsze trzeba sprawdzić ile bank pobiera prowizji w zamian za przyznanie debetu.
PORÓWNYWARKA FINANSOWABrak komentarzy:

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Powerade Coupons