• Girlandy kryształowe,rozświetlą każdą salę weselną
  • Cudne dekoracje za Parą Młodą.

poniedziałek, 4 listopada 2013

Banki kuszą kredytami na wesele

Przeglądając dziś  oferty i cenniki  danych usług na wesele czy organizację  ślubu  pojawia się przekonanie o tym, iż kameralne uroczystości powinny wrócić na parkiety.

Huczne wesela....z ponad 100 gośćmi i wewnętrzne przekonanie o tym, iż "powinno się zaprosić tych, u których i my byliśmy" jest niepotrzebnym dodatkiem do i tak dużej już sumy.
Sami nakręcamy się jednak  detalami i szczegółami oglądając różne filmy z obrazami z wesela z punktu widzenia upływu czasu zupełnie nieistotnymi.

Dziś organizacja  wesel łączy ze  sobą  kilka zagadnień: kredyt gotówkowy, oszczędzanie, lub szczęście od losu w postaci bogatych rodziców, którzy wspomogą w  znacznych częściach finansowych w organizacji wesela.

Ostatnia z wymienionej opcji niestety jest ewenementem, gdyż jeżeli rodzina ma  chęć wsparcia i pomocy finansowej to i tak może pokryć jedynie część kosztów.

Przykładowa  symulacja dla skromnej uroczystości ślubnej do 40 osób, łącznie z usługami video i orkiestrą przedstawia się następująco:

Sukienka ślubna – około 1, 700 zł. ( z komisu jest w rzeczywistości niewiele tańsza), garnitur do 500 zł. w upatrzonych hurtowniach, wszelkie dodatki około 500 zł ( buty, butonierka, biżuteria, itp.), kwiaty – można załatwić już nawet od 300 zł w komplecie z bukietem dla panny młodej i wystrojem kościoła, obrączki – około 1, 500 zł. w zależności od próby złota, wzoru i graweru, kamerzysta i fotograf – około 1, 500 zł., sala – około 4, 5 tys. ( licząc za osobę 100 zł., takich punktów trzeba jednak dobrze poszukać), dodatkowo zakup owoców, alkoholu i ciasta ( o ile nie jest to wliczone menu), z czego najdroższy jest oczywiście alkohol, orkiestra – od 1, 500 zł. wzwyż.

Zostają jeszcze koszty związane z formalnym uzyskaniem ślubu, czyli: opłata za wydanie odpisów urodzenia niezbędnych do akt kościelnych, opłata za wydanie odpisu aktu małżeństwa już po jego zawarciu, opłata za nauki przygotowania do życia w rodzinie i nauki przedmałżeńskie ( ostatnie z wymienionych powinny być jednak bezpłatne – wszystko około 700 zł.  Pozostają jeszcze inne drobne opłaty, ale powyżej wymieniliśmy najdroższe. Po zesumowaniu wychodzi około 15 tys., uwzględniając, ze coś będzie droższe, lub tańsze.

Jeśli Para Młoda zarabia po 2tys. zł każde , to powyższa symulacja jest jedynie próbą zaznaczenia tych wszystkich elementów, które w uroczystościach ślubnych kosztują najwięcej.

Kredyt gotówkowy w pełni takie sumy pokrywa i ze spokojem można go spłacić, ale takie decyzje wymagają zazwyczaj kilkuletniego okresu wyprzedzenia, więc z równym powodzeniem można by te pieniążki zaoszczędzić. To pozostaje już jednak w indywidualnej gestii pary młodej, która z pewnością przeprowadzi taką symulację we własnym zakresie.

Jedyna wskazówka to: nie panikować, te przemyślenia dotyczą przecież najpiękniejszego dnia w życiu i powinny nieść ze sobą szczęście.  
PORÓWNYWARKA FINANSOWA


Brak komentarzy:

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Powerade Coupons