• Girlandy kryształowe,rozświetlą każdą salę weselną
  • Cudne dekoracje za Parą Młodą.

czwartek, 16 lutego 2012

Motyw przwodni ślubu - cd.

Wyjątkowo ważnym, ale też niełatwym wyzwaniem przy organizowaniu uroczystości ślubnej jest dobór odpowiednich dodatków i dekoracji. Trendy ślubne zmieniają się z roku na rok, dając Młodym Parom olbrzymi wybór i całą gamę możliwości w zakresie doboru stylu i klimatu oprawy ślubu. Wszystkie elementy muszą być dopasowane do siebie, podtrzymywać ducha całej uroczystości, oddając go i pięknie uzupełniając.
Wśród par, które pragną oryginalnego, wyjątkowego i bardziej osobistego w wyrazie ślubu coraz bardziej popularny staje się nowy trend: wybranie motywu przewodniego. Ślub z motywem przewodnim zawsze wygląda na bardziej przemyślany i dokładnie zaplanowany, a jego nietuzinkowy charakter na długo zapada w pamięć zaproszonych gości.

Co to jest motyw przewodni?


Motywem przewodnim może być wszystko - to wybrany przez Młodą Parę styl i klimat ślubu, który przeważnie pojawia się w wybranych przez Młodych elementach uroczystości. Może on nawiązywać do pory roku (np. ślub w kolorach jesieni), kultury wybranego kraju (np. kraju, w którym para się poznała, zaręczyła), kolorów (ślub z motywem dwu- trzykolorowym: biało-czarno-czerwony, biało-niebieski, złoto-czerwony), kwiatów itd.

Jak dobrać motyw wesela?


Pierwsze, podstawowe pytanie, które para powinna sobie zadać brzmi: w jakim klimacie/stylu chcielibyśmy urządzić nasz ślub? Czy ma on być tradycyjny i elegancki? Czy ma być w klimacie lżejszym, z lekkim przymrużeniem oka? Czy chcemy zaszaleć i zrobić coś wyjątkowego, czy też dostosowujemy do własnych potrzeb już istniejące standardy?
Drugie pytanie - jak zawsze - dotyczy budżetu. Ile pieniędzy możemy wydać?

Znając odpowiedzi na oba powyższe pytania, para może przystąpić do planowania. W tym celu najlepiej jest założyć zeszyt, kartkę czy też wybrać miejsce w kalendarzu i zapisywać w nim wszystkie inspiracje i pomysły, które przychodzą do głowy. Mogą one dotyczyć każdego aspektu życia pary, a aby wybrać najodpowiedniejsze z nich warto odpowiedzieć na kolejne pytania:

* Gdzie się poznaliście? 
* Gdzie byliście na pierwszej randce, pierwszym wspólnym wyjeździe itp.?
* Gdzie przyszły Pan Młody się oświadczył?
* Gdzie najchętniej wyjeżdżacie na wakacje?
* Co lubicie wspólnie robić? 
* Jakie macie pasje?
* Jakie są Wasze zawody?
* Jaki jest Was ulubiony kolor, kwiat, kraj, książka itp.?

Odpowiedzi będą skrajnie różne - takie jak każdy człowiek. Nawet jeśli to co para lubi nie będzie się ze sobą pokrywać - nie ma się czym przejmować. Zawsze motyw przewodni może być łączony - nie jeden kolor czy kwiat, a dwa (ulubiony kolor/kwiat Panny Młodej i Pana Młodego).
Jeśli po zapisaniu rzeczy związanych z życiem pary pomysł na motyw przewodni jeszcze się nie wyklaruje, można zacząć zapisywać wszelkie inspiracje wzięte z życia i otoczenia. O pomoc można poprosić rodzinę i znajomych. Może być przy tym dużo zabawy i śmiechu :-)


Gdzie motyw przewodni powinien być widoczny?


Motyw przewodni powinien być uwidoczniony prawie w każdym aspekcie ślubu i wesela - im bardziej spójny i dopracowany obraz ślubu, tym większe wrażenie i tym bardziej niezapomniany efekt. Jeśli para zdecyduje się na ślub z motywem kwiatowym to wybrany gatunek kwiatów powinien pojawić się: w zaproszeniach (np. jako delikatny motyw ozdobny), w wiązance ślubnej (a jeśli jest taka możliwość nawet w samej sukni), w butonierce Pana Młodego, jako dekoracja samochodu, kościoła, sali weselnej. Ten sam gatunek kwiatu może być wykorzystany jako ozdoba upiętych firan czy zasłon, można go ustawić w wazonach, może być ułożony w ozdobne stroiki itp. Można go też wykorzystać jako ozdobę włosów Panny Młodej - np. pojedyncze kwiaty mogą być wpięte w kok. Dodatkowo wszystkie pozostałe elementy wystroju powinny być odpowiednio dobrane kolorystycznie, tak aby nie wprowadzać dysonansu i nie zepsuć kompozycji.
Jeśli para zdecyduje się wybrać jako motyw przewodni elementy nawiązujące do kultury wybranego kraju czy regionu, może wprowadzić do menu weselnego wybrane potrawy z danego obszaru, a do listy utworów puszczanych przez DJ'a lub śpiewanych przez zespół dodać utwory w danym języku czy z wybranego kręgu kulturowego.


Przykładowe motywy przewodnie


Poniżej kilka skrajnie różnych motywów przewodnich, które mogą być pewną inspiracją dla par szukających pomysłu na własny ślub, bądź też mogą wskazać kierunek, w którym można podążyć:
* kolory - od ulubionych kolorów, poprzez kontrastowe zestawienia, pastele, błękity itp.;
* ślub w kolorach jesieni - termin w miesiącach jesiennych, zastosowanie kolorów: pomarańczu, żółtego, czerwonego, brązowego, wykorzystanie jako ozdoby kwiatów jesieni, liści, owoców, kasztanów itp.;
* ślub w stylu zimowym -  przeważające kolory to biel, srebrny, jasnobłękitny i jasnoszary, można zastosować puch, ozdoby w kształcie płatków śniegu, sopelków;
* ślub w klimacie wiosennym lub letnim - przewaga kwiatów charakterystycznych dla wybranej pory roku, dobór odpowiednich kolorów i dodatków ;
* wybrane kraje - Chiny, Indie (ogólnie - orient), Francja, Włochy;
* kwiaty;
* teatr lub kino;
* ślub w klimacie lat 30-tych, 60-tych, 80-tych - należy dobrać nie tylko odpowiednie stroje i dodatki, ale także pomyśleć o pasującym do całości samochodzie i muzyce;
* ślub utrzymany w stylu gangsterskim;
* ślub w stylu średniowiecznym;
* ślub "vintage";
* motyw karnawału;
* morze, góry, lasy;
* fantastyka;
* baśnie;
* magia;
* gwiazdy, słońce, chmury, śnieg, woda, wiatr, ogień;
* przyprawy, słodycze, czekolada, kakao;
* pawie pióra;
* ślub oddający klimat wybranej książki, filmu, twórczości danego autora, nawiązujący do określonej gry RPG itp.;
Liczba pomysłów i możliwości jest nieograniczona. Przy wyborze motywu przewodniego można dać ponieść się wyobraźni, a niezapomniany efekt będzie murowany :-)

Aleksandra Cyndler
e-narzeczeni.pl

Brak komentarzy:

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Powerade Coupons