• Girlandy kryształowe,rozświetlą każdą salę weselną
  • Cudne dekoracje za Parą Młodą.

środa, 15 lutego 2012

Motyw przewodni ślubu

Kiedy data ceremonii jest już ustalona, a sala zarezerwowana, warto zastanowić się nad motywem przewodnim wesela i ślubu.

Warto zaangażować się w dodatkową pracę, by uroczystość była naprawdę wyjątkowa i by po wielu latach przyjaciele wspominali ślub z rozrzewnieniem, kojarzyli miłe elementy, które zapamiętali. Wybór tematu ślubu może być całkiem prosty i polegać na wyborze schematu:

Ślub z kolorem, ślub z zapachem, motyw przewodni ślubu to kolor, np. ślub lawendowy, ślub różany, ślub waniliowy, ślub błękitny.

Ślub historyczny, oparty na przykład o konkretny okres w historii, z odpowiednimi strojami i muzyką, np. ślub staropolski, ślub celtycki, ślub wiktoriański.

Ślub z inicjałem
, wykorzystanie Waszego własnego monogramu w motywie przewodnim ślubu, począwszy od zaproszeń aż po tort weselny.

Ślub z podróżą, wykorzystanie pamiątek z miejsca, w którym się poznaliście się, np. plaża, stok narciarski i góry.

Ślub ze świętem, mamy tutaj na myśli konkretne święto, np. walentynki, noc świętojańska, andrzejki, czy Boże Narodzenie.

Ślub z porą roku
, w elementach wyeksponowana jest pora roku, którą polubiliście oboje np. zima.

Ślub z hobby, wyeksponowane elementy Waszego ulubionego zajęcia np. wspinaczka górska, książki, film, karty do gry w brydża, czy gra na wiolonczeli.

Ślub z zamiłowaniami, uwidocznione elementy którymi pasjonujecie się na co dzień, na przykład ulubiony okres w historii: renesans, barok, średniowiecze.

ulubione przedmioty: obrazy, czy rzeźba nowoczesna,
ulubiony piosenkarz: np. Elvis, ABBA,
ulubione czekoladki: Ferrero,
ulubione baśnie: Królowa śniegu.

Ślub wielokulturowy, tutaj do wykorzystania są korzenie rodzinne i pochodzenie etniczne narzeczonych.

Jeżeli zdecydujecie się na temat ślubu, pamiętajcie by uczynić go osobistym. W ten sposób ślub będzie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, a Wasi goście będą wspominać go przez długie lata.

Zaznaczając, iż Wasz ślub będzie miał motyw przewodni, zacznijcie od zaproszeń ślubnych, na których widoczne będą elementy tematyki, np. zasuszone kwiaty, renesansowe symbole, czy płatki śniegu wygrawerowane na pierwszej stronie zaproszenia, rzeczy lub obrazy, które będą spójne z całą resztą tematu wesela.

Jeżeli nadal macie problem z wyborem tematu ślubu, zastanówcie się, co do Was najbardziej pasuje i charakteryzuje jako parę. Zawsze można wybrać konkretną gamę kolorystyczną jako motyw przewodni, np. odcienie burgunda, złota, czy błękitu.

Wszystkie elementy, takie jak: wizualizacja sali, zaproszenia, kwiaty, dekoracje stołów, krzeseł, wizytówki dla gości, karty menu, plan stołów, czy menu i tort weselny, powinny się wiązać i odzwierciedlać temat przewodni ślubu.

Pamiętajcie, wybierając jakikolwiek motyw przewodni macie się tym cieszyć, bawić i wykorzystać ten czas na wspólne radosne chwile odprężenia.

Motyw przewodni ślubu - cd.

źródło :http://www.polorama.com/nasze_blogi/wpis/1133/motyw_przewodni_slubu

Brak komentarzy:

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Powerade Coupons