• Girlandy kryształowe,rozświetlą każdą salę weselną
  • Cudne dekoracje za Parą Młodą.

wtorek, 8 marca 2011

Jaki bukiet ślubny dla Ciebie...

Floryści lansują zarówno kompozycje klasyczne, wykonywane metodami tradycyjnymi, jak również nowoczesne, awangardowe, często wręcz ekstrawaganckie o niespotykanych wcześniej formach, przy użyciu mniej lub bardziej skomplikowanych podkładów i konstrukcji. W wiązankach występują nietuzinkowe połączenia roślin i kwiatów, oryginalna kolorystyka, zaskakujący dobór ozdób i dodatków w efekcie czego wyroby florystyczne przypominają kunsztowne rękodzieła.


Do wyboru panny młodej pozostaje kilka podstawowych form wiązanek ślubnych.

Wiązanki okrągłe (biedermeier - wykonany w tzw. mikrofonie lub przy wykorzystaniu naturalnych łodyg), kamelia lub glamelia - wykonane odpowiednio z płatków róż, lilii, mieczyków, kula - do trzymania za rączkę, zawieszona na wstążce lub do trzymania bezpośrednio na dłoni, berło wykonane na podobieństwo królewskiego insygnia).

Następny dział stanowią wiązanki spływające, przypominające odwróconą kroplę (dekoracyjna, angielska, graficzna, w kształcie wodospadu). Ponadto istnieją wiązanki w formie łuku (np. girlanda czy łuk).

Z kolei wiązanki fantazyjne wyróżniają się pod względem formy, kształtu i kolorystyki. Ich przedstawicielki to mufka, szarfa i torebka.

Przy wyborze wiązanki ślubnej ważną funkcję odgrywają proporcje. Szerokość aranżacji zawsze powinna odpowiadać jej długości.

Jeśli panna młoda jest wysoka i postawna potrzebuje odpowiednio dużej kompozycji, wykonanej z dużych kwiatów i majestatycznych roślin.

Jeśli jest niska i drobna powinna wybrać średnią lub małą aranżację, wykonaną z delikatnych kwiatów i drobnych roślin. Warto pamiętać, że wiązanki z elementami zwisającymi potrafią optycznie modelować figurę, wpływając na wydłużenie i wysmuklenie sylwetki. Trzeba wiedzieć, że sposób trzymania wiązanki przez pannę młodą może skutecznie zakłócić lub pozytywnie wpłynąć na proporcje jej ciała.

Pod względem formy wiązanki okrągłe wydają się najlepszym wyborem dla młodych i delikatnych, raczej niskich dziewcząt o romantycznym usposobieniu, natomiast wiązanki w formie odwróconej kropli pasują wysokim paniom, wybierającym na co dzień prostotę sportowej elegancji oraz reprezentantkom nowoczesnego, nieskomplikowanego stylu.

Kompozycje takie, jak berło, kula, łuk i wachlarz doradza się kobietom o ekstrawaganckim podejściu do mody, a wiązanki fantazyjne, na przykład w formie torebki czy mufki - eleganckim, acz odważnym paniom.

Również charakter sukni - romantyczny, tradycyjny, nowoczesny, czy też ekstrawagancki powinien zadecydować o wyborze formy wiązanki ślubnej. Wszelkie elementy dekoracyjne sukni mogą prowokować do wprowadzenia podobnych motywów do wiązanki ślubnej.


Ciąg dalszy artykułu można przeczytać w czasopiśmie Ślubne wiązanki i dekoracje 2/2007


Wykorzystane zdjęcia są inspiracją...
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Powerade Coupons